سنگسابی

سنگسابی

سنگسابی چیست؟

یکی از زیر مجموعه های کفسابی، سنگسابی می باشد که در آن انواع سنگ ها مانند صلصالی، مرمر، گرانیت و… کاملا صاف و درخشان می شوند. این عملیات بایستی طوری انجام شود که در پایان کار همه بخش های کف یکسان و صاف باشند. علاوه بر کف، می توان سنگ های روی دیوار و نما را نیز سابیده و یکسان کرد.

گاهی کف ساختمان به صورت ناهموار و غیر اصولی ساخته می شود و یا جرم و آلودگی و یا خطوطی روی سنگ ها به جای مانده است. در این زمان برای زیباتر شدن و تمیزی کف ساختمان از عملیات سنگسابی استفاده می شود. این عملیات علاوه بر زیبایی، باعث افزایش طول عمر سنگ نیز می شود.

ویژگی های سنگسابی در شرکت نمابهاری

مجموعه نمابهاری با به کارگیری کادر مجرب و سنگساب های حرفه ای، در ابتدای کار خود وضعیت ظاهری سنگ های کف را مورد بررسی قرار می دهند. سنگساب با تجربه این شرکت، سنگ ها را از لحاظ میزان جرم روی آن و یا ناهمواری ها، شکستگی، خوردگی و… بررسی می کند و کار سابیدن سنگ ها را انجام می دهد.

قیمت انجام سابزنی سنگ در شرکت نمابهاری با توجه به میزان جرم روی سنگ، نوع سنگ ها، میزان ترک خوردگی و یا ناهمواری سنگ و… بستگی دارد. سنگسابی در نمابهاری بر اساس متر مربع انجام می شود و قبل از انجام کار مشتری از میزان قیمت مطلع می شود. هزینه تمام شده ساب زنی سنگ ها در این شرکت نیز بسیار مناسب است.

عملیات سابیدن سنگ با استفاده از دستگاه های مخصوص و پیشرفته انجام می شود و باعث می شود تا چند میلیمتر از سطح سنگ لایه برداری شود. لایه برداری روی سنگ ها باعث می شود تا سنگ دارای سطحی صاف و صیقلی شود.

 

سنگسابی در مجموعه نمابهاری با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود. یکی از این روش ها، سابزنی با استفاده از مواد نانو است که دوام سنگ را در مقابل آلودگی و کثیفی بالا می برد. علاوه بر این روش ایتالیایی روش دیگری است که در آن شفافیت سنگ ها بیشتر است.

در برخی موارد سابیدن سنگ به وسیله دست انجام می شود. این روش بیشتر برای سنگ های روی کابینت به کار برده می شود. سابزنی دستی در محیط هایی کاربرد دارد که دستگاه در آن محیط جا نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *