رفتن به محتوای اصلی

کفسابی و سنگسابی چیست؟

کفسابی ، سنگسابی و همه اسامی کفسابی سطح سنگی، موزاییکی، آجری و غیره است.
با توجه به تغییر و تحولات اساسی سبک زندگی امروزی ما، و استفاده از کفپوش‌های مختلف می‌توان گفت خدمات کفسابی و سنگسابی یکی از ضروریات خدمات ساختمانی به شمار می‌رود. امروزه با وجود چالش‌های مختلف ساختمانی باید از روشهای جدید و به روز دنیا برای حل آنها استفاده نمود. بنابراین استفاده از ماشین‌آلات تخصصی کفسابی و سنگسابی در این زمینه بسیار کمک کننده هستند که علاوه بر تمیزی بیشتر کف، سرعت و دقت انجام کار را به شکل فوق‌العاده‌ای بالا می‌برند. البته تجربه و تخصص تکنسین‌های این دستگاه‌ها نیز برکیفیت کار تاثیر گذار است. معمولا کار کفسابی و سنگسابی توسط دستگاه‌های مخصوص این کار انجام می‌شود؛ اغلب برای کفسابی و کفسابی سنگ‌های مختلف باید با دقت رفتار نمود، وگرنه باعث از بین رفتن سطح سنگ شده و از عمر آن کم می‌شود، در نتیجه استفاده از نیروی متخصص در این زمینه الزامی است.

شرکت نمابهاری به استفاده از کادر مجرب و متخصص در زمینه کفسابی همچنین با به کارگیری دستگاه‌ها و تجهیزات به روز دنیا

و آشنا به انواع روش‌های کفسابی توانایی هرنوع خدمات کفسابی و سنگسابی را دارد.

چه زمان‌های از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده می‎‌شود؟

یکی از زمان های رایج برای استفاده از خدمات کفسابی و سنگسابی بعد از اتمام پروژه‌های ساختمانی و هنگام تحویل ساختمان نوساز است. در این زمان قبل از تحویل نهایی پروژه به کار فرما برای از بین بردن آثار ناشی از مصالح و رفت و آمدهای بسیار کارگران در ساختمان و برای نشان دادن زیبایی و جلوه سنگ‌های به کار رفته در ساختمان از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده می‌شود. دستگاه های به کار گرفته شده تمام جرم، لکه‌های ناشی از مصالح ساختمانی و پستی و بلندی‌های ناشی از سنگ‌های قرار گرفته در کنار هم و گوشه و کنار دیواره‌ها را صاف و برطرف می‌کند.

بهتر  است بدانید که کفسابی و سنگسابی با دستگاه های مخصوص هر سطح متناسب با نوع کفپوش (گرانیت، سرامیک، موزاییک و پارکت) به کار گرفته می‌شود. حتی برای کف‌های که قرار است موکت زده شوند ابتدا از دستگاههای مخصوص ساب زنی موزاییک استفاده می‌شود تا کل سطح یک دست شده و با چسباندن موکت کف صاف و یکدست داشته باشید.

هرنوع سطح یا سنگ و کفپوش به مرور زمان درخشندگی اولیه خود را از دست می‌دهد. برخی از افراد فکر می‌کنند که شستشوی مداوم کف و استفاده شوینده‌های قوی می‌تواند این درخشندگی را برگرداند در صورتی که چنین طرز تفکری کاملا اشتباه است و حتی استفاده شوینده‌های قوی می‌تواند منجر به نابودی سطح سنگ و کفپوش شود. برای برگشتند درخشندگی سنگ به روزهای اول باید از خدمات سنگ سابی استفاده نمود؛ در این روش با دقت یک لایه بسیار نازک از سنگ برداشته می‌شود تا مانند روزهای اول زیبا، صاف و درخشان باشد.

شرکت نمابهاری با استفاده از تجهیزات مدرن و تخصصی خود علاوه بر تمیز کردن سطوح سنگی، کف را کاملا یکدست و یکنواخت می‌کند تا سطح کاملا صاف شود.

علاوه بر این با استفاده از دستگاه های تخصصی و داشتن کادری مجرب امکان سنگسابی راهرو، راه پله و هر سطح زاویه دار  را نیز فراهم کرده است.

بنابراین کفسابی کامل ساختمان خود را با خیال راحت به شرکت نمابهاری بسپارید.

مراحل کفسابی و سنگسابی چیست؟

کفسابی سنگ در حالت معمولی شامل ۸ مرتبه است به عبارت دقیق تر باید گفت برای انجام یک کفسابی ایده‌آل باید در ۸ نوبت با قلمه‌های مختلف سنگ را ساب زد. البته توجه داشته باشید تعداد این ساب زدن‌ها و روش انجام کار به شرایط مختلفی از جمله نوع سنگ، میزان لک و کدری سنگ و همچنین درخواست مشتری بستگی دارد.

لقمه کفسابی چیزی شبیه صابون یا سنگی آجری شکل است که برای ساب زدن در زیر دستگاه ساب‌زن نصب می شود. معمولا سابزنی در مرحله اول با لقمه ۴۶ صورت می‌گیرد در ابتدا تمام پستی و بلندی‌های موجود بر روی سنگ ناشی از عملیات ساختمانی یا ایجاد شده بر اثر مرور زمان از بین برود. در مرحله دوم برای پر کردن درزهای موجود بر روی سنگ  کافی است از لقمه ۶۰ استفاده شود. مراحل ساب زنی با لقمه‌های ۱۲۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ ادامه پیدا می‌کند و در آخر با استفاده از لقمه ایتالیایی کار براق نمودن سنگ انجام می‌شود.

روش سنگسابی ایتالیایی کی از روش‌های پرطرفدار سنگسابی است و امروزه در کشور ما طرفداران بسیاری دارد، باعث می‌شود سنگ‌ها بسیار براق شوند تا جایی که نور و تصاویر مانند یک آینه توسط سنگ منعکس می‌شود. به دلیل شفافیت فوق العاده بالا در سنگ به این روش سنگسابی روش شیشه‌ای نیز گفته می‌شود.

چرا انتخاب شرکت نمابهاری برای خدمات کفسابی و سنگسابی؟

از جمله  دلایل انتخاب خدمات کفسابی نمابهاری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

سنگسابی و کفسابی با استفاده از دانش روز دنیا
سنگسابی با روش های مدرن روز دنیا از جمله ایتالیایی (شیشه‌ای)، آلمانی و ژاپنی
انتخاب بهترین روش کفسابی متناسب با نوع کفپوش ساختمان
به کارگیری نیروی متخصص و با تجربه در زمینه کفسابی
امکان سنگسابی راهرو و راه پله و هر نوع سنگی که در هر زاویه از ساختمان
جلب رضایت مشتری از شروع پروژه تا تحویل نهایی
تضمین کیفیت و دقت بالا در هنگام کار
ارائه بهترین کیفیت کفسابی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون آسیب به سنگ
رفع هر گونه عیب و نقص در سنگ و انواع کفپوش
شستشوی کامل سطح و دیوارها بعد از سنگسابی
مشاوره رایگان و راهنمایی شما برای انتخاب بهترین روش کفسابی متناسب با کفپوش ساختمان
تخفیف ویژه برای مشتری‌های دائمی

برگشت به بالا